Czym kierować się podczas wyboru stolika kawowego?

25-08-2021

Czy posiadasz już swój wymarzony stolik kawowy? Może dopiero jesteś na etapie poszukiwania najlepszego modelu dla siebie? Może po prostu chciałbyś odświeżyć wygląd swojego salonu. Jeżeli tak, przyjrzyj się bliżej naszej ofercie.

 

Pamiętaj że stolik stawowy to nie tylko ozdoba nie może tylko „wyglądać”. Mimo jego niewielkich rozmiarów, rola stolików kawowych jest dość istotna. Jego forma oraz gabaryty powinny zostać dobrane do potrzeb rodziny oraz do zestawu wypoczynkowego.

-Optymalna wysokość stolików kawowych mieści się pomiędzy 40 a 55 centymetrami.

-Najpopularniejsze wymiary stolików to 110 cm długości i 60 cm szerokości

Jednak nie kieruj się samymi liczbami, rozmiar stolika kawowego przede wszystkim powinien być dopasowany do wysokości i wielkości twojego wypoczynku !

 

 

Jak dobrać stolik kawowy do kanapy?

 

 

Warto trzymać się zasady że stolik kawowy powinien mieć minimum 1/2 i maksymalnie 2/3 sofy. Dzięki zachowaniu tych proporcji stworzymy funkcjonalny ciąg ciąg komunikacyjny wokół stolika. W przypadku zbyt długiego stolika będziemy mieć problem ze swobodnym ruchem w obrębie stołu, a dodatkowo sprawimy, że zestaw będzie wyglądał nieproporcjonalnie i topornie. Z kolei zbyt mały stolik będzie niedostępny dla osób siedzących na brzegach sofy, a przy tym będzie prezentował się karykaturalnie. Warto pamiętać że najbardziej komfortową odległością stolika od kanapy będzie 45cm. Przy zachowaniu takich odległości umożliwimy wygodne korzystanie z blatu każdej osobie siedzącej w okolicy. W innym przypadku, siedzenie przy takim stoliku będzie nie wygodne.

Dodatkowo jeżeli stolik ma stać przy sofie rozkładanej zwróć uwagę na jego ciężar.

We wnętrzach w których są małe dzieci, dobrze sprawdzą się stoliki o zaokrąglanych krawędziach.

 

 

Jaki kształt stolika wybrać?

Stoliki kawowe mogą występować w przeróżnych kształtach. Niezależnie od wybranego rodzaju pamiętaj że powinien być on spójny z pozostałymi elementami aranżacji twojego salonu. Nie wiesz na jaki typ stolika się zdecydować?

Poznaj cechy charakterystyczne, jakie dotyczą poszczególnych form.

 

Stolik prostokątny to minimalizm i nowoczesność w jednym. Jednak to co jest najbardziej charakterystyczne dla stolika z prostokątnym blatem to przede wszystkim funkcjonalność. Dostępne na rynku prostokątne stoliki pozwolą Ci nieco zwiększyć powierzchnię użytkową mebla oraz sprawić, że wnętrze nabierze zupełnie odmiennego charakteru.

          

                                                            

 

Stolik kwadratowy – w ostatnich czasach coraz chętniej wybierany przez klientów. Kształt ten zyskał bardzo na popularności dzięki ogromnym możliwością dopasowania do nowoczesnych, klasycznych oraz industrialnych aranżacji wnętrza. Ciekawostką jest fakt, że ten typ mebli pasuje praktycznie do większości obecnych trendów dotyczących odpowiedniego dopasowania mebli do koloru ścian, podłóg oraz pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

 

      

                  Stolik HUGO                                     Stolik NELIA                                        Stolik LOTHAR

                        

                                               Stolik CARRE                                                             Stolik VOILA

 

Stolik o okrągłym kształcie bez problemu dopasujesz go do salonu m każdym stylu. Dobrze sprawdzą się w salonach w których można spotach różnego rodzaju siedziska. Jeżeli posiadasz znaczną ilość puf lub foteli w swoim pomieszczeniu, zdecydowanie postaw na stolik z okrągłym blatem. Jeśli jesteś osobą która ceni sobie ponadczasową stylistykę oraz bezpieczeństwo, to koniecznie zdecyduj się na ten kształt stolika do Twojego domu. Okrągłe stoliki polecane są przede wszystkim dla rodzin z dziećmi - Mniej kanciastych krawędzi to większe bezpieczeństwo do maluchów :)

        

                 Stolik SEAFORD                                      Stolik HELIX                             Stolik YO-YO

 

Stoliki o różnych wysokościach wybierz je jeżeli chcesz aby wyglądały bardziej designersko. Atutem stolików o różnych wysokościach jest to że mniejszy stolik może schować się pod większym, co umożliwia swobodne dostosowanie wielkości blatu do aktualnych potrzeb.

            

         Zestaw CAMILLA                                  Stolik Amerigo                       Stolik SAMBA                 Stolik KITANO

 

Z jakich surowców wybrać stolik kawowy?

Jednak kształt stolika to nie wszystko, musisz jeszcze zastanowić się z jakie materiału będzie wykonany stolik.

stoliki drewniane wprowadzą odrobinę ciepła do każdego pomieszczenia. Jeżeli chcesz aby twoje wnętrze stało się jeszcze przytulniejsze, ten wariant jest zdecydowanie dla Ciebie. kolejną zaletą drewnianych stolików jest to zawsze będą zachwycały bez względu na obowiązujące ówcześnie trendy. Salon w aranżacji z drewnianym stolikiem zawsze będzie wyglądał ponadczasowo.

               

                    Stolik RIO                                          Stolik BILLY                                      Stolik FABIAN

 

szklane stoliki są optycznie lekkie i subtelne. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych. Istnieje powszechna opinia że szklane blaty szybko się brudzą oraz będą narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jednak nie poddawaj się opiniom. Jeżeli zdecydujesz się na szklany stolik kawowy, jedyne, o czym będziesz musieć pamiętać to jego regularne czyszczenie. Nie oznacza to że korzystanie z tego typu mebla będzie uciążliwe, spójrz na to z tej strony, że niezależnie jaki mebel wybierzesz to każdy stolik wymaga regularnego czyszczenia.

 

         

                                     stolik ARVO                                            Stolik DIELLE                                 stolik VIETATO

 

Stoliki ze spieku kwarcowego w ostatnich czasach bardzo zyskują na popularności. Stoły ze spieku kwarcowego przede wszystkim sprawdzą się w eleganckich wnętrzach. Ponadto szeroki wybór kolorystyczny sprawia że znajdują zastosowanie w każdym stylu, od antycznego czy Glamour po industrialny i minimalistyczny. Dodatkowym atutem materiału jakim jest spiek to bardzo duża wytrzymałość.

 

                        

                        Stolik BENNY                               Stolik MACAN                              Stolik BILLY

 

Stoliki designerskie -Projektanci najlepszych projektów pozwalają sobie na popuszczenie wodzy fantazji. W efekcie powstało wiele ciekawych niebanalnych modeli wzorów.

 

 

                       Stolik BEND                                        Stolik TECHTONIC