Jak dobrać odpowiedni rozmiar narożnika

31-03-2021

Podczas wyboru odpowiedniego narożnika, należy koniecznie zastanowić się nad jego kształtem. Zwróćmy uwagę na długość głównej kanapy oraz szezlongu, aby mieć pewność że zmieści się w zaplanowanym miejscu. Podczas planów nad zagospodarowaniem tego miejsca warto zostawić sobie kilka centymetrów zapasu, bardzo często zdarza się że zapominamy o o wzięciu pod uwagę takich elementów jak listwa przy ścianie, która uniemożliwi nam dosunięcie narożnika do ściany, jeżeli kupimy meble "na styk" może nam wówczas zabraknąć miejsca.

Aby wygodnie rozsiąść się na kanapie jedna osoba dorosła potrzebuje minimum 80 cm. Dlatego planując zakup narożnika, przykładowo dla rodziny 4 osobowej rodziny, prosta kalkulacja wskazuje na to że w tym przypadku musisz liczyć się z zakupem mebla o długości minimum 300cm.

Jaki narożnik wybrać do małego wnętrza  małej przestrzeni najlepiej sprawdzają się narożniki o niewielkich gabarytach i w kształcie litery L. Są to najpopularniejsze modele salonowych mebli, które pozwalają na dużą swobodę aranżacji niewielkiego wnętrza. Natomiast w dużym, przestronnym salonie możemy sobie pozwolić na wiele. Im większy narożnik do niego wybierzemy, tym lepiej. Część wypoczynkowa, w której będzie się znajdował, stanie się centralnym, najważniejszym miejscem w pokoju. Bez problemu można wybrać duży mebel posiadający wiele przydatnych funkcji. W ten sposób nasz pokój dzienny zamienimy w jedyne w swoim rodzaju centrum relaksu i rozrywki.

W naszej ofercie posiadamy modele które możemy w dość precyzyjny sposób dostosować do państwa preferencji. Poniżej przedstawimy kilka propozycji których wymiary możemy modyfikować nawet co 10cm.

 

                                                                     Narożnik DONATO

Pierwszą propozycją zaprojektowana z z myślą o eleganckich i prostych salonach. W przypadku tego modelu wymiary możemy modyfikować co 20 cm z każdej strony.

Najmniejszy wersja tego modelu to sofa o długości 180cm-największa 400cm.

 

 

Narożnik Venezia

W tym modelu tak samo jak w poprzednim, mamy możliwość modyfikowania jego wymiarów co 10 cm. Najmniejszy wersja tego modelu to sofa o długości 160cm-największa 400cm.

Każdy z wymienionych modeli posiada możliwość dobrania dodatkowych funkcji.

-regulowane zagłówki

-relaks elektryczny

-podgrzewanie siedzisko

 

Narożnik WAVE

Ten model należy do najnowszej kolekcji, w przypadku tego modelu wymiary modyfikujemy co 10 cm. Podczas wyboru narożnika do salonu ważne jest odpowiednie dopasowanie go do wzrostu użytkowników. Dla osób wysokich najbardziej polecane są narożniki z głębokimi siedziskami, które podpierają uda na całej długości. Z kolei dla niższych domowników lepsze okażą się płytkie narożniki. Wypoczynkowe meble do salonu często służą całym rodzinom, w których dzieci i dorośli mają inny wzrost  Model WAVE zapewni komfort tym wyższym oraz niższym dzięki swoim przestawnym oparcia, które przestawiają się do przodu i do tyłu co skutkuje regulacja głębokości siedziska.

Najmniejszy wersja tego modelu to sofa o długości 180cm-największa 400cm.

 

 

 

Narożnik modułowy VEGAS

 

 

 

 

W celu skonfigurowania swojego modelu zapraszamy do kontaktu z naszymi projektantami pod adresem

biuro@arpio.pl

 

 Poniżej przedstawiami pozostałe modele z kolekcji

 

 

Narożnik ROMANO

 

 

Sofa MONTEGO