Jak dobrze wybrać sofę z funkcją spania?

13-07-2021

Jak dobrze wybrać sofę z funkcją spania?


Przede wszystkim dobry sen to zdrowy sen! Efektywny sen sprawia że wstajemy rano wypoczęci i pełni energii. Niestety nie każdy posiada w domu przestrzeń nas tyle dużą, by móc wygospodarować dużą osobną sypialnie z wygodnym łóżkiem. W takiej sytuacji koniecznością jest zaadaptowanie jednego z pomieszczeń na przestrzeń wielofunkcyjną. Taka przestrzeń w dzień będzie pełniła rolę salonu, a na czas nocy będzie zamieniała się strefie sypialnianą. Mebel do takiego miejsca powinien zostać wybrany mądrze i rozważnie. Odpowiednią regenerację zapewni nam tylko dobrze dobra funkcja spania.
Można zauważyć że większość ludzi podczas wyboru mebla z początku kieruję się względami wizualnymi. Wybierając sofę do spania powinieneś oprzeć swój wybór na twardych paramterach. Dzięki temu kupisz mebel który będzie spełniał twoje oczekiwania i będziesz go użytkować z zadowoleniem.

 

Meble z funkcją spania które są dostępne na runku można podzielić na dwie grupy

 

Meble z funkcją spania okazjonalnego  zostały one zaprojektowane, by przede wszystkim gwarantować komfortowy wypoczynek na siedząco lub w pozycji pół leżącej. W tym przypadku funkcję spania można określić mianem "funkcji dodanej". W przypadku takich mebli funkcję spania tworzy siedzisko lub specjalna wysuwka, która jest skryta we wnętrzu mebla.
Meble z funkcją spania codziennego są skonstruowane w taki sposób, by przede wszystkim po rozłożeniu zagwarantować nam wyrównaną powierzchnie do spania.

Do modeli z funkcją spania okazjonalnego możemy zaliczyć poniższe modele

 

            Narożnik Santa Lucia                                    Narożnik Detroit                                       Narożnik Carolina

      

 

 

                                                  Narożnik Cabrio

 

Sofy z funkcja spania codziennego przede wszystkim zapewnią Ci wyrównana powierzchnie do spania. Poniżej zaprezentujemy kilka modeli które są warte uwagi.

 

 

Sofa Galaxio

 

 

Narożnik Dorado

 

 

 

 

 

      

Sofa TOKYO

 

         

 

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze mebela do spania?
Pierwsze pytanie jakie powinieneś sobie zadać to- Jak często będziesz korzystał funkcji spania? Czy bezie ona wykorzystywana na co dzień czy raczej sporadycznie? Kiedy odpowiesz sobie na te pytanie, będziesz wiedzieć po której meble z wyżej opisanych grup sięgnąć. Jeśli sofa będzie rzadko rozkładana, na przykład, gdy ktoś z domowników będzie chory lub pojawi się gość planujący zostać u Ciebie na noc postaw na mebel który zagwarantuje Ci wygodny wypoczynek przede wszystkim w pozycji siedzącej. Jeżeli planujesz spać na meblu codziennie wybierz funkcje spania codziennego.

 

Konstrukcja i wypełnienie mebla
Musisz pamiętać że nawet jeżeli wybierzesz sofę z funkcja spania, komfort będzie inny niż w tradycyjnym łóżku z materacem. Spowodowane jest to konstrukcją mebla. W przypadku wyboru sofy z funkcją spania okazjonalnego, aby zwiększyć komfort spania na tego typu meblu, polecamy zakup materaca nawierzchniowego.
Wyjaśnimy dlaczego. Wybierając sofę z funkcja spania okazjonalnego powierzchnie spania będą utwardzone, dodatkowo mogą występować różnice wysokościowe oraz szczeliny pomiędzy elementami siedzisk oraz wysuwki. Najlepszym przykładem aby to zobrazować jest to że siedziska mogą mieć zaokrągloną formę, natomiast powierzchnia spania zazwyczaj jest wykończona na płasko. Top materac wyrówna powierzchnia spania, zniweluje szczeliny oraz zabezpieczy siedzisko przed niszczeniem pokrowca.

 

Sposób rozkładania mebla
Na runku można znaleźć wiele różnych systemów rozkładania. Te rozwiązania przeważnie różnią się komfortem podczas nocnego odpoczynku. W sofach z funkcją spania okazjonalnego bardzo popularną metodą rozkładania jest wózek, który możemy wysunąć spod mebla. W sofach z funkcją spania codziennego mamy stelaż na którym ułożony jest materac. Bez względu, na którą opcje się zdecydujesz, przed zakupem zawsze powinneś kilka razy rozłożyć dany model. Dzięki temu sprawdzisz czy przy rozkładaniu nie będziesz się męczył.

 

Narożnik Canberra

 

Pojemnik na pościel- Jeżeli zależy Ci na dodatkowych miejscu do przechowywania kołdry lub koców, sprawdź czy wszystkie mechanizmy rozkładania pozwalają na to aby w kanapie znalazła się skrzynia na pościel. Pamiętaj że dostepne wielkości pojemników mogą być bardzo różne. Alternatywnym rozwiązaniem dla sof bez pojemników, mogą być pufy z miejscem do przechowywania, które mogą dodatkowo posłużyć jako siedzisko lub podnóżek.

 

    Narożnik Bari

Narożnik Detroit II

Narożnik Cabrio

Subiektywne odczuwanie komfortu i wygody. Dla każdego wygoda oznacza co innego. Jedni wolą twarde meble Zanim kupisz mebel najlepiej przetestuj go w sklepie. Zapraszamy do naszego salonu!