Jak sam możesz zaprojektować mieszkanie?

25-10-2021

Jak sam możesz zaprojektować mieszkanie?

 

Urządzenie własnego mieszkania bez pomocy projektanta, bardzo często kończy się aranżacją bez dobrego planu, aranżacją która bywa mało funkcjonalna. Chciałbyś wiedzieć jak dobrze zaprojektować swoje cztery kąty? W naszym dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci jak wyposażyć mieszkanie, aby było pięknie oraz funkcjonalnie.

 

Zacznij od ustaleniu priorytetów

Każdy z nas posiada inne potrzeby, kiedy planujesz aranżację mieszkania warto zacząć od ustalenia naszych priorytetów. Co będzie dla Ciebie najważniejsze- Wspólne posiłki? Jeżeli tak zacznij wyposażenie salonu w duży, dobrej jakości stół. Jeżeli wspólne posiłki są dla Ciebie ważne z pewnością miejsce do gotowania też będzie priorytetem. Rozplanuj swoją kuchnie tak aby była przestronna, żeby posiadała odpowiednią ilość miejsca do przyrządzania posiłków. Jeżeli zależy Ci na wspólnych chwilach w gronie rodzinny zadbaj o to aby twój salon był przytulny. w zaplanowaniu przytulnego salonu pomogą Ci nasze narożniki.

 

 

Narożnik CAROLINA

 

 

Narożnik Bari

 

 

Narożnik Santa Lucia

 

Koncepcja

Każdy zdaje sobie sprawę z tego że najważniejsza jest dobra baza. Bądźmy jednak elastyczni, niestety nie wszytko co wymyślimy, okaże się możliwe do zrealizowania, co jednak nie oznacza że gorzej na tym wyjdziemy. Zanim zaczniemy wszystko rozplanowywać warto zacząć od od zrobienia mapy myśli, dzięki tej mapie zobaczymy czy dane kolory będą do siebie pasowały, oraz czy styl który sobie wymarzyliśmy będzie odpowiedni. Aby stworzyć mapę myśli tak naprawdę nie potrzebujesz wiele. Możesz powklejać do niej meble, które chciałbyś wykorzystać przy aranżacji swojego wnętrza. Taka baza przyda Ci się gdy okaże się że jakiś mebel został już wysprzedany, bądź sklepy wycofały go ze swojej oferty. Z taką bazą doradcy w sklepie z łatwością będą mogli Ci zaproponować coś co z łatwością wpasują się w stylistykę, którą sobie założyłeś.

 

Wiele myśli się o tym, że baza powinna być neutralna. Twierdzi się że przy neutralnej bazie, bardziej można poszaleć z dodatkami. Jednak wbrew utartym przekonaniom może zrobić inaczej?

Wbrew pozorom bardziej charakterystyczna podstawa pozwoli zachować umiar w projekcie.

 

 

Lampa Almeria Wall

 

lustro silver line

 

Witryna Modern

 

krzesło Arcos

 

Stół Lewis

 

 

 

Szafka RTV Loft

 

Stół Natan

 

Krzesło Layla

 

Sofa Brandon

 

Lampa Darling

 

 

Jak nie ulegać trendom?

Niestety nie da się, również nie ma to sensu. To co możesz zrobić to warto świadomie za nimi podążać. Na czym polega świadome podążenie za modą? Przede wszystkim musisz określić co tobie się podoba. Jeśli do tej pory nie lubiłeś butelkowej zieleni, a jest ona teraz modna- Nie kupuj go. Jeżeli od zawsze podobały Ci się rośliny, nie obawiaj się ich. Spokojnie możesz użyć roślinnych wzorów w aranżacji swojego wnętrza. Analizując trendy w projektowaniu, możemy przewidzieć co jest modne na dany moment a co będzie dobrym wyborem na dłuższy czas. Jeżeli chodzi chodzi o trwałą mode, bo będzie nią wszystko co nawiązuję do natury oraz do staroci. Pamiętaj że najważniejszym trendem jest indywidualizm, dlatego mieszkanie które wyrazi pasje twojej rodziny będzie Was zachwycało przez wiele lat.

 

 

Co jest ważniejsze funkcja czy piękno?

Stoisz przed najważniejszym wyborem i nie wiesz co powinno być twoim priorytetem? W tym temacie projektanci są jednogłośni, że jeśli dany produkt jest tylko ładny albo tylko funkcjonalny, to znaczy że został źle zaprojektowany. Każdy nawet najprostszy mebel powinien być ładny. Aby mebel spełniał obie funkcję przede wszystkim musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów. Na szczęście my wychodzimy Wam naprzeciw, w naszej ofercie znajdziecie meble które będą łączyły wszystkie te cechy, które powinien posiadać mebel idealny.

 

 

Krzesła liva

 

Krzesło liva jest dowodem na to że można połączyć funkcjonalność z wyglądem.

 

 

Zaplanuj oświetlenie.

Większość osób pomija tak ważna kwestie. Bardzo mało osób myśli o oświetleniu, natomiast najczęściej gdy powraca refleksja na ten temat, jest już za późno. Na samym początku należy ustalić gdzie umieścić lampki oraz światełka. Najważniejsze jest aby dobrze oświetlić każdy element mieszkania. Niezależnie od stylu oraz układu pomieszczenia, warto wybrać kilka lamp różnego rodzaju. Przy wyborze oświetlenia zwróć uwagę na jego barwę.

 

światło ciepłe- będzie dobre miejscach które chcemy podkreślić.

światło chłodne- najlepsze w miejscach gdzie będziemy potrzebowali skupienia.

 

Jeżeli chcesz aby twoje mieszkanie pięknie wyglądało oraz zachwycało twoich gości, pomyśl nad ciekawą lampą, która będzie przyciągała uwagę.

 

 

Lampa Oktopus

 

Stół Giano

 

 

Lampa Venzia

 

Stół Bora Bora