Jak urządzić swoje miejsce wypoczynku

08-04-2021

 

Kącik wypoczynkowy w salonie to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. W tym miejscu nie tylko odpoczywamy ale również oddajemy się rozrywce. Podsumowując jest to miejsce w którym toczy się największa część domowego rodzinnego życia.

Narożnik CADABRA

Kącik wypoczynkowy może posiadać różne funkcję, wydawać się może, że ma on jasno określoną funkcje. Jeśli jednak przyjrzymy się mu dokładniej, okaże się że to wcale nie jest takie oczywiste. Przede wszystkim relaks dla każdego może być inaczej interpretowany.

Jedni odpoczywają przed telewizorem, inni wolą poczytać książkę a jeszcze inni najlepiej relaksują się przy grach, nie tylko video , ale także towarzyskich. Dlatego musi on być dopasowany do stylu życia domowników. Dodatkowo jest jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc w domu, to tutaj przecież przyjmujemy gości, organizujemy towarzyskie spotkania oraz rodzinne imprezy. Dlatego kącik wypoczynkowy z jednej strony powinien być ostoją spokoju relaksu oraz swobody z drugiej strony jednak musi być też bardzo estetyczny odpowiednio wszechstronny i przyjazny gościom, aby i oni czyli się tutaj dobrze.

Wysoka funkcjonalność musi łączyć się z wygoda oraz z estetyką, w tym celu warto wybrać odpowiednie meble.

Sofa DOVER

Miejsce do siedzenia to podstawa każdego kącika wypoczynkowego. Przede wszystkim musi być wygodne, przeważnie jest to sofa, na której można nie tylko posiedzieć, ale tez uciąć sobie drzemkę. Bardzo dobrze sprawdzą się też komfortowe, miękkie fotele. Gdy zamierzamy spędzać czas w większym gronie warto również zainwestować w pufy które posłużą za dodatkowe siedziska dla gości lub podnóżki. W naszej ofercie posiadamy meble tapicerowane w których mamy dużą swobodę pod względem wyboru odpowiedniego rozmiaru. W ostatnim wpisie na naszym blogu Jak dobrać odpowiedni rozmiar narożnika omówiliśmy kilka z nich.

Bardzo dobrym rozwiązaniem będą też modele modułowe. W dowolnym momencie możemy możemy je przestawiać oraz zestawiać na różne sposoby.

ZESTAW modułowy FOX TROT

 

 

Stolik Kawowy- zakłada się że stoliki maksymalnie powinny  wynosić około 2/3 szerokości sofy. Nie zaleca się aby krawędzie stolika wystawały po za szerokości sofy.

U nas możecie zamówić stoliki dębowe w dowolnym rozmiarze. Aby zamówić konkretny rozmiar stolika zapraszamy do kontaktu z naszym biurem na biuro@arpio.pl

Kącik wypoczynkowy o klasycznym układzie przeważnie zwieńczona jest szafką RTV. Wybór konkretnego modelu zależy zależy przede wszystkim od tego ile sprzętu chcemy na niej umieścić. Jeżeli planujemy rozbudowany zestaw kina domowego, uzupełniony o inne elementy, konieczny będzie mebel o większych gabarytach. W naszej ofercie znajdziecie szafki RTV w różnych rozmiarach.

 

Szafka RTV LINK

 

Szafka RTV SENECA

Aby wnętrze było estetyczne i żeby przyjemnie nam się w nim wypoczywało zadbajmy o spójną aranżację. W dążeniu do spójności pomoże nam wybór mebli z jednej kolekcji.  Poruszając temat kolorystyki tutaj też warto zachować spójność- wybierzmy maksymalnie trzy przewodnie kolory, które pojawią się na meblach lub ścianach. Przy wyborze kolorów do wnętrza do wnętrza warto skorzystać z tzw. koła barw. Dzięki niej z łatwością dobierzemy dobierzemy kolory które będą ze sobą współgrały.