Jak urządzić ponadczasowy salon.

10-09-2021


Zastanawiasz się jak urządzić salon który przetrwa próbę czasu? Chciałbyś zaaranżować pokój dzienny, aby skutecznie i efektownie współgrał z nadchodzącymi trendami i dobrze wyglądał za 5, 10 lub 15 lat?
Ostatnie doświadczenia z pandemii oraz zagrożeń ekologicznych spowodowały, że zaczęliśmy inaczej myśleć o swoich wnętrzach. Najważniejsze stały się dla nas takie aspekty jak: trwałość, stabilizacja, niezawodność oraz bezpieczeństwo.


1. Zaprzyjaźnij się ze stylem klasycznym.


Aby urządzić salon który będzie ponadczasowy musisz zaprzyjaźnić się za etylem klasycznym. Styl klasyczny określany jest mianem doskonałego, pierwszorzędnego oraz wzorcowego. Styl klasyczny nigdy nie wyjdzie z mody, bo tak naprawdę tą modą nie jest. Podstawą stylu klasycznego jest umiar, ład i harmonia, są one wyrażane poprzez symetrię oraz zastosowanie punktu centralnego. Symetria przyciąga nasz wzrok i zawsze będzie odbierana jako estetyczna i przyjemna. Nie musisz ściśle trzymać się pierwotnych idei tego stylu. Nie ma potrzeby żebyś chodził z miarką i wyznaczał konkretny środek pomieszczenia w poszukiwaniu punktu centralnego. Wystarczy że wejdziesz do swojego wnętrza i sprawdzisz gdzie w pierwszej kolejności zatrzymuje się twój wzrok. Punkt który najbardziej przyciąga twój wzrok może być twoim punktem centralnym.

 

SOFA MODUŁOWA TYRON


2. Postaw na ponadczasowe kolory.


Zastanawiasz się jakie kolory są ponadczasowe? Należą do nich kolory naturalne, barwy ziemi. Do takich kolorów nalezą: złamana biel, beże, szarości oraz granat czerń oraz ciemna zieleń. Gdy pomalujesz ściany na któryś z tych kolorów przez lata możesz eksperymentować z przeróżnymi dodatkami- wówczas to one będą wpływać na charakter twojego wnętrza.

 

 

NAROŻNIK DETROIT


3. Stosuj różne wzory


W ostatnich czas bardzo dużo działo się w kwestii wzorów w designie. Jednak bezpieczne i niezmiennie doceniane wzory które zawsze pozostaną na czasie to rośliny, paski, adamaszki oraz pledy.

 

SOFA VENEZIA

 

4. Pamiętaj że mniej znaczy więcej.


Wybierz meble o czystych, prostych liniach. Zrezygnuj z nietypowych i nieregularnych kształtów. Unikaj też zbyt dużej liczby przedmiotów, tworzą on wizualny bałagan oraz chaos.

 

NAROŻNIK MEGAN

 

5. Funkcjonalność to podstawa.


Jeżeli twój salon ma być ponadczasowy pamiętaj o zapewnieniu sobie najwyższej funkcjonalności. Dokładnie przeanalizuj rozmieszczenie mebli ich rozmiar oraz wzajemne proporcje i relacje przestrzenne. Dobrze zaprojektowany salon sprawi że nie będziemy chcieli nic w nim zmieniać. Dlatego przed wydzieleniem kącika telewizyjnego zastanów się czy za moment nie będziesz miał potrzeby przenieść go w inne miejsce, bo na przykład w tym miejscu nadmiernie w twoim telewizorze będzie się odbijało światło z sąsiedniej witryny.

SZAFKA RTV MERANO

6. Jak urządzić salon aby później nie żałować?


Najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić dla aranżacji swojego ponadczasowego salonu to sięgnięcie po meble oraz tkaniny które będą dobrej jakości. Nie chodzi o to aby podczas urządzania salonu, wydać wszystkie oszczędności życia. Warto zainwestować w rzeczy najlepsze, na jakie możemy sobie pozwolić w danym czasie. Nawet jeśli tani mebel nie rozpadnie się po krótkim czasie, to po prostu może się niekorzystnie prezentować we wnętrzu.

NAROŻNIK ROMANO