Jak ustawić meble w salonie

10-06-2021

Zastanawiasz się jak ustawić meble w salonie? Aby odpowiednio i funkcjonalnie zaaranżować swój salon ważne jest wykonanie analizy wszystkich czynników, wpływających na komfort użytkowania. Przyjmuje się że komplet wypoczynkowy to najważniejsze meble w salonie.

Gdy salon jest niewielki i zmieści nam się tylko jeden mebel wypoczynkowy dobrze sprawdzi nam się narożnik. Narożniki należą do jednych z najbardziej praktycznych rozwiązań. Przykładowo pozwala na komfortowe oglądanie telewizji więcej niż jednej osobie. Podczas spotkań towarzyskich pomieści więcej osób oraz sprawi że rozmowy będą swobodniejsze.

Gdy zdecydujemy się na sofę zyskamy mobilność i większa swobodę w zaaranżowaniu wnętrza pozostawiając więcej miejsca na dodatkowe meble.

Kanapa ustawiona pod ścianą

Wspomniana opcja należy do tych najpopularniejszych. Jest to najlepsze ustawienie dla niewielkich salonów, ponieważ nie zabierają cennej przestrzeni.

NAROŻNIK SANTA LUCIA

Narożnik SOHO

 

 

Kanapa na środku salonu

 

NAROŻNIK SANTORINI

Jest to dość ciekawe rozwiązanie ale dość wymagające, takie ustawienie wymaga trochę większej przestrzeni. Czy kanapa na środku w małym salonie się sprawdzi? również może być to dobrym rozwiązaniem, jednak należy wybrać mniejszy model kanapy.

Takie rozwiązanie przede wszystkim sprawdzi się kiedy dysponujemy bardziej otwartą przestrzenią. Może to być na przykład salon połączony z aneksem kuchennym lub korytarzykiem. Może to być po prostu odpowiednia powierzchnia aby móc podzielić ją na kilka stref. Sofa postawiona na środku stworzy optyczną przegrodę, zaprowadzi funkcjonalny oraz wizualny porządek. Jeżeli nasza przestrzeń jest zbyt duża i chcielibyśmy ją optycznie pomniejszyć, ustawienie wypoczynku na środku będzie idealnym pomysłem.

NAROŻNIK DETROIT II

WŁOSKI NAROŻNIK MEGAN

 

Kanapa ustawiona na ukos

To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nowoczesny jak i w awangardowych pomieszczeniach. Najczęściej wykorzystuje się je w aranżacjach w których za pomocą takiego zabiegu można pozyskać dodatkową przestrzeń.

SOFA BRESSO

 

 

Do bardziej niestandardowych układów polecamy modele modułowe, można je dowolnie przestawić i tworzyć różne wymyślne kompozycję.

SOFA MODUŁOWA PENAUT

 

Narożnik modułowy HIP HOP

 

Sofa modułowa Vegas