Jesienna kolorystyka w twoim wnętrzu

12-10-2021

 


Każda pora roku ma swój urok. Wczesne stadium jesieni zachwyca nas całą gamą ciepłych barw, które rekompensują nam coraz krótsze oraz chłodniejsze dni. Gdy za oknem robi się coraz chłodniej poszukujemy elementów które zapewnią nam więcej przytulności w naszym wnętrzu.
Najszybszą metodą na metamorfozę są wszelkiego rodzaju dodatki. Mogą być to różnego rodzaju tekstylia takie jak koce, zasłony, poduszki, dywany oraz obrusy. Są to drobne elementy ale w dużej mierze mogą się przyczynić do zmiany charakteru naszego wnętrza.

 

Najmodniejsze kolory tej jesieni

Tej jesieni pierwsze miejsce zajmuję karmel czyli ciepły odcień brązu. Ten ton kolorystyczny sprawia że wnętrze staje się przyjemne w odbiorze, dodatkowo są stylowe, co udowadniają realizacje architektów. Oprócz karmelu powinniśmy przywiązać też swoja uwagę do do musztardowej żółci, bordo, burgundu, granatu, wszelakich odcieni zieleni, beżów i brudnego różu.

 

Z jakimi barwami zestawiać kolory jesieni?

Poniżej opowiemy o charakterystycznych kolorach jesieni, z tej krótkiej charakterystyki dowiecie się z jakimi kolorami warto połączyć dane propozycję.


kolor żółty najlepiej będzie wyglądał w towarzystwie szarości bieli oraz beżu

 

kolor pomarańczowy najlepiej łączyć z brązami, szarościami, zielenią i granatem.


kolor czerwony najlepiej będzie się komponował z czernią szarością oraz beżem


kolor złoty to jeden z kolorów który należy stosować raczej z umiarem. Złoto pasuje do wielu kolorów, lecz najlepiej komponuje się z czernią, głębokim granatem, szarością oraz bielą.


kolor brązowy, wśród jego palety możemy wybierać odcienie głębsze, jak świeżo palona kawa lub jaśniejsze jak karmel czy cynamon. Z tym kolorem bardzo dobrze komponuje się szary, beżowy, złoty, czerwony i zielony. Świetnym pomysłem na wykorzystanie brązów w jesiennym wnętrzu będzie wygodny fotel z naturalnej, brązowej skóry.


kolor szary jest z jednym z najcharakterystyczniejszych kolorów, wykorzystuje się go w przeróżnych aranżacjach.


kolor granatowy wydaje się że ten kolor nie wpisuję się gamę kolorystyczną jesienie, a jednak głęboki granat bardzo często znajduję się w jesiennych wnętrzach doskonale dopełniając aranżację. Granat warto zestawiać ze złotem, szarością lub na zasadzie kontrastu z butelkową zielenią, by uzyskać interesujący efekt.


kolor zielony jest on najbardziej najbardziej utożsamiany z naturą, z stąd też nie można jej pominąć . Modna butelkowa zieleń w postaci miękkich zasłon, dywanu lub obicia sofy stworzy w pomieszczeniu unikatowy klimat.

 

Inspiracje na meble w kolorach jesieni

Kolory o których wspomnieliśmy w poprzednich wersach, nie są zarezerwowane jedynie do jesiennych aranżacji. Kolory te nie tylko będą wyglądały świetnie jedynie w formie detalu. Jeżeli chcesz początkowo zobaczyć czy dobrze będziesz czuł się otoczony danymi kolorami, faktycznie watro zacząć od małych rzeczy. Jeżeli uznasz że to są twoje kolory, w których świetnie się czujesz, możesz zacząć wprowadzać większe zmiany.
Może już jesteś po tych próbach, może już uznałeś że ciepłe jesienne kolory jest czymś dla ciebie? Jeżeli tak co powiesz na sofę w kolorze karmelowym? W takiej tonacji świetnie będzie prezentował się skóra, zanim znów wybierzesz welur, warto przemyśleć również ten materiał.

 

NAROŻNIK DOVER

 

SOFA DELICE


Jeżeli boisz się że duże elementy w tak wyrazistych kolorach przytłoczą twoją przestrzeń, ale jednak bardzo chciałbyś wprowadzić te kolory do swoich 4 ścian spróbuj wymienić swój fotel albo krzesła w jadalni. Zmiana koloru oraz formy tak małych elementów również potrafi wykonać piorunujące wrażenie.

 

KRZESŁA LAYLA

 

FOTEL CUBI

FOTEL STRUCTURE

FOTEL DIONE

FOTEL EGON