Lustro- Idealny sposób na powiększenie twojej przestrzeni.

01-09-2021


Chęć zobaczenia własnego odbicia towarzyszy nam od zawsze. W zależności od epoki i położenia geograficznego pojawiały się różne pomysły, jak tę potrzebę spełnić. W Turcji przeglądano się w gładkiej powierzchni obsydianu, w starożytnym Egipcie rolę zwierciadeł pełniły polerowana miedź i brąz, grecka elita upodobała sobie natomiast bogato ornamentowane złoto. Ostatecznie lustra które znamy pod dzisiejszą formą zostały wynalezione przez Rzymian.

LUSTRO HAWAII

 

LUSTRO STRIPES


Urządzenie małego mieszkania stanowi wiele wyzwań. Aranżując niewielkie mieszkanie przede wszystkim musisz myśleć o jego funkcjonalności, jednak nie możesz zapominać również efektach wizualnych. Lustro poszerza wąski salon, wydłuża krótki korytarz, a powieszone pomiędzy dwoma oknami potrafi powiększyć pomieszczenie nawet dwukrotnie. Dlatego jeżeli chcesz aby dwoje wnętrze nabrało większej optycznej przestrzeni wykorzystaj lustra!
Lustro bywa piękną dekoracją która przy okazji wnosi zupełnie nową perspektywę do naszego wnętrza. Umiejętnie dobrane lustro zagwarantuje Ci poprawę estetyki twojego wnętrza. W zależności od tego jaki efekt chciałbyś uzyskać musisz pamiętać o kilku zasadach.

LUSTRO WISH

 

LUSTRO EXCALIBUR


-Jeżeli zależy Ci głównie na optycznym powiększeniu przestrzeni, wykorzystaj duże lustra. Im większe lustro użyjesz do aranżacji swojego wnętrza tym lepszy efekt osiągniesz.


-Z kolei jeżeli masz niskie wnętrze i chciałbyś aby optycznie wyglądało na wyższe, użyj pionowych luster.


-Jeżeli podwiesisz lustro pod sufitem, również podwyższysz optycznie swoje pomieszczenie.

-chcąc lepiej doświetlić swoje pomieszczenie powieś lustro naprzeciwko okna lub w pobliżu lampy- ten zabieg mocno doświtelić twoje wnętrze.


-Duże lustro lub lustrzana ściana w wąskim pomieszczeniu, np. korytarzu – stworzy iluzję poszerzenia. W takim wnętrzu świetnie sprawdzają się także dwa duże lustra umieszczone naprzeciwko siebie

-Unikaj umieszczania luster naprzeciwko miejsca swojego wypoczynku.
Siedząc na kanapie naprzeciwko której zostało zawieszone lustro, możesz mieć poczucie że nieustannie ktoś Cię obserwuję.

 

LUSTRO IRIDIUM

 

LUSTRO DUNA

 

Lustra w łazience- jest to miejsce którego aranżacja nie obeszłą by się bez Lustra! W łazience koniecznie musi być lustro! Istnieje wiele rozwiązań aranżacyjnych przy wybieraniu najlepszego lustra do łazienki. Jakie wybierzesz to od ciebie zależy. Małe czy Duże? Wklejone w w płytki czy raczej zawieszone na płytkach? W ramie a może bez niej? W najnowszych trendach przemija czas gdy lustro umieszczało się jedynie nad umywalką. Triki optyczne które można wytworzyć za pomocą luster pozwalają dziś przemienić mankamenty małej łazienki w jej silne atuty. Można Stwierdzić że w łazience im większe lustro tym lepsze. Najlepiej wkleić je tak, by zrównać taflę z licem płytek. Multiplikacja czyli zamontowanie lustra na na całą szerokość ściany gwarantuje efekt dwukrotnego powiększenia łazienki.

LUSTRO EGYPT

 


lustra w sypialni- najczęściej spotkamy je w pobliżu toaletki lub obok pojemnej szafy. Zastanawiasz się jakie lustro wybrać? Wszystko zależy od uwarunkowań wnętrza – kształtu pomieszczenia, usytuowania sypialni, widoku za oknem, kolorystyki i wybranych ściennych wzorów graficznych. Należy pamiętać, że lustro jest powierzchnią odbijającą nie tylko światło, ale również widok. Jeżeli nasza sypialnia znajduje się od strony północnej, lub ma małe okna, idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie lustra, by „złapać światło”. Podobnie w niewielkiej przestrzeni, wykorzystanie lustra, odbijającego ładny widok zza okna pozwoli zapożyczyć krajobraz, powiększy metraż i da mu „dodatkowy oddech”.

 

 

LUSTRO JOAN

 

LUSTRO DIAMOND

Lustra w salonie przede wszystkim stanowi elegancką dekorację, – najnowsze trendy wykazują tendencję do tworzenia z małych luster dużych kompozycji na całe ściany. To awangardowy ruch, ale wyjątkowo intrygujący i cieszący oko. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz światła lustro odbija także bezpośrednie sąsiedztwo przedmiotów, więc by uniknąć optycznego bałaganu należy unikać sytuowania naprzeciwko wzorzystych lub ciemnych ścian, dużych obrazów, a nawet biblioteczki czy komody – miejsca gdzie potencjalnie może pojawić się bałagan.

LUSTRO BUTTERFLY