Lustro jako element powiększający pomieszczenie - czy warto zastosować?

21-10-2021

W aranżacjach prywatnych domów zależy nam na tym, by były one przestronne i maksymalnie funkcjonalne. Cel ten można osiągnąć poprzez staranne dobranie poszczególnych elementów wyposażenia, które z jednej strony pozwalają na uwolnienie potencjału pomieszczenia, a z drugiej korzystnie wpływają na optyczne jego powiększenie. Wśród stosowanych zabiegów stosuje się między innymi malowanie ścian na biało, zakup mebli z lustrami lub też umieszczanie luster na ścianach pomieszczeń. 

Jak optycznie powiększyć przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, które często wymaga optycznego powiększenia. We współczesnym budownictwie, miejsce to jest ograniczone przestrzenie. Zazwyczaj jest to małe i trudne w aranżacji wnętrze lub podłużny hol. W obu tych sytuacjach warto pomyśleć o tym, by w tym umieścić tam lustra. Popularnym rozwiązaniem jest też zakup szafy wnękowej lub wolnostojącej do przedpokoju, która na froncie zostanie wyposażona w lustro

Obecność lustra w przedpokoju sprawi, że optycznie pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Dodatkowo efekt ten można wzmocnić po odpowiednim dobraniu oświetlenia oraz jasnych ścian. W holu lustra mogą znajdować się również na ścianie przeciwległej do szafy. Jeśli przedpokój ma kształt podłużny, to na jego końcowej ścianie również można umieścić lustro. Pod tym kątem aranżacja przedpokoju jest sprawą bardzo indywidualną. Warto pamiętać o tym, że lustro w przedpokoju to nie tylko optyczne powiększenie pomieszczenia, ale również bardzo praktyczny dodatek. To w nim możecie przejrzeć się tuż przed wyjściem z domu i wprowadzić ostatnie korekty do swojego ubioru lub fryzury. 

Optyczne powiększenie salonu 

Salon to kolejne wnętrze, które skutecznie można zaaranżować z wykorzystaniem odpowiednio dobranych luster. Ich obecność w salonie sprawi, że będzie wydawał się on znacznie większy, niż jest w rzeczywistości. Ta optyczna przestronność wpłynie korzystnie na jakość relaksu i czasu spędzanego na co dzień w pokoju dziennym. W końcu to prawdziwe serce każdego domu i mieszkania, gdzie domownicy wspólnie spędzają czas, ładują życiowe akumulatory przed wyzwaniami kolejnych dni oraz organizują przyjęcia dla znajomych. 

Lustro w salonie najczęściej umieszczane jest na ścianie w pobliżu zestawu wypoczynkowego lub stołu jadalnianego. W takim formacie będzie pełniło również bardzo ważną rolę dekoracyjną. Wybór lustra do salonu powinien być determinowany stylistyką jego wykonania i formą, która musi pasować do innych elementów wyposażenia. W ten sposób uzyskacie znakomity efekt, a Wasz salon zyska na przestronności na lata. 

Lustro w salonie

Lustro Brigitte

Lustro w łazience jako obowiązkowy element wyposażenia

Umieszczenie lustra w łazience to obowiązek i nie warto z tym polemizować. W tym pomieszczeniu będzie ono spełniało przede wszystkim funkcje praktyczne. Przyda się w trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych – w tym podczas mycia zębów, golenia się lub robienia makijażu. Bez tego trudno funkcjonować. 

Dodatkowo lustro korzystnie wpływa na optyczne zwiększenie łazienek, które z reguły również nie należą do dużych pomieszczeń. Wybór estetycznego i stylowego lustra sprawi, że łazienka będzie nie tylko praktyczna, ale również bardziej estetyczna – a relaks w niej będzie jeszcze większą przyjemnością. 

Sypialnia z lustrem – czy warto?

Lustro w sypialni najczęściej umieszczane jest nad wezgłowiem łóżka lub na drzwiach garderoby – jeżeli znajdzie się dla niej miejsce w sypialni. W obu wariantach jest to bardzo praktyczne i stylowe rozwiązanie, które podniesie atrakcyjność domowej sypialni. Obecność lustra w sypialni pozwoli na przeprowadzenie w niej zabiegów pielęgnacyjnych, przygotowanie stroju wyjściowego oraz przede wszystkim powiększy optycznie to wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zastosować lustro w domowych wnętrzach w celu ich optycznego powiększenia, to zdecydowanie tak. 

Eleganckie i prestiżowe lustra i meble z lustrami od Arpio Leder

Szukasz wysokiej jakości luster, dzięki którym zwiększysz optycznie każde pomieszczenie? Warto sprawdzić ofertę Arpio Leder. To producent eleganckich i stylowych luster, który doskonale sprawdzają się w każdej przestrzeni. Z powodzeniem można wykorzystywać je w wielu aranżacjach wnętrz, a każdy w sklepie stacjonarnym lub internetowym Arpio Leder znajdzie coś dla siebie. Chcesz odwiedzić stacjonarny sklep meblowy? Zielona Góra będzie dobrym miejscem. Lustra lub meble z lustrami korzystnie wpłyną na jakość życia oraz estetykę domowych wnętrz. 

Poznaj nasze meble