Salon w stylu glamour

14-05-2021

Mieszkanie w tylu glamour to wystrój pełen blasku, jednak trzeba je zaaranżować z wyczuciem. Zbyt dużo elementów dekoracyjnych może sprawić że wnętrze będzie wyglądać kiczowato. Z tego względu nie należy przesadzać z elementami ozdobnymi. Według dekoratorów styl glamour to balans pomiędzy przepychem a minimalizmem. Poniżej podpowiemy jakie elementy wybrać do wnętrza w takiej stylistyce.

W wielu inspiracjach wnętrzarskich styl glamour występuje prawie zawsze z kolorami z palety pastelowych różów i fioletów. Te barwy najczęściej znajdują zastosowanie w akcesoriach mogą to być zasłony, poduszki, rolety. Często wykorzystuję się też zabieg pokrycia jednej ze ścian tapetą lub kolorową farbą. Dla osób które nie są przekonane do wykorzystania kolorów z palety różów i fioletów, bardziej neutralnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie kolorów grafitowych lub szarych. Szary również jest kolorem który pięknie rozświetla oraz bardzo ładnie odbija świto powiększając optycznie wnętrze.

Jakie meble wybrać do stylu Glamour?

Zacznijmy od mebli wypoczynkowych, we wnętrzu stylizowanym na glamour znajdziemy wygodne pikowane kanapy. Aby dodać im lekkości najczęściej ustawione są na wyższych nóżkach  Podczas kupna narożnika warto wybrać tkaninę miękką tkaninę, można wybrać aksamit lub welur ich struktura będzie pięknie odbijała świtało.

SOFA BELLE EPOQUE

NAROŻNIK DETROIT II

 

 

Meble przyciągają wzrok wysokim połyskiem

KOMODA PURO

KOMODA LAVANDER

 

Największe znaczenie dla sformułowania stylu wnętrza są dodatki.

Jako element dekoracyjny bardzo dobrze sprawdzą się lustra. W aranżacjach bardzo często nad komodą zamiast obrazu można zobaczyć lustra. Lustra nie tylko opytycznie powiększają przestrzeń ale obijają światło rozświetlając wnętrze.

LUSTRO MAREA

LUSTRO DUNA

 

Duże zacznie dla wystroju wnętrza w tym stylu mają żyrandole.

 

LAMPA KALABRIA XL PENDANT

 

LAMPA DELTA

LAMPA FLY

LAMPA VENEZIA