Trendy arażacyjne w 2021 roku

20-04-2021

Tegoroczne wnętrzarskie trendy są w dużym stopniu powrotem do natury, modne wnętrza w 2021 podkreślają silny związek człowieka z naturą.


Trendy kolorystyczne we wnętrzach już od 18 lat są ustalane przez firmę Global Aesthetic Center Akzonobel, który śledzi światowe trendy i porównuje z oczekiwaniami i potrzebami użytkowników. Kolory wnętrz są co roku wybierane na spotkaniu z największymi projektantami wnętrz. Wybrane barwy dają poczucie bezpieczeństwa, relaksują i napawają optymizmem.

Najmodniejszym kolorem roku 2021 został Brave Ground, który symbolizuje "Moc ziemi". Jest to spokojny ciepły kolor na pograniczu brązu i beżu. Brave ground zdaniem ekspertów zapewnia kolorystyczną równowagę we wnętrzach. Jest to barwa bardzo symboliczna, która ma jasny przekaz dom to azyl, miejsce odnowy i regeneracji.

Oprócz Brave Ground koloru, który będzie królował w 2021 roku w aranżacji wnętrz, eksperci wybrali barwy dodatkowe.

 

Modne kolory wnętrz zostały podzielone na 4 palety, z których każda pełni inną funkcję:

1. Paleta kolorów bezpiecznych

Zaliczamy do niej spokojne barwy. Kolory tej palety tworzą we wnętrzach ciepłą atmosferę, łagodzą surowy minimalizm i dają poczucie bezpieczeństwa.

Stonowane brązy, relaksujące i wyciszające;
Szarości w stonowanych odcieniach.

2. Paleta kolorów ziemi

Jest to paleta, która symbolizuje powrót do natury, w miejskich wnętrzach kolory pochodzące z tej palety wprowadzają "ducha ziemi". Są to barwy zapewniające duchową odnowę, relaks, spokój i wewnętrzną regenerację.

Błękity, kojarzące się z niebem na plaży, przywołujące wspomnienia z wakacji i dające poczucie beztroski i szczęścia;
Szarości, które symbolizują kamienną plażę;
Zielenie, czyli bliskość z naturą, której w 2020 roku każdemu brakowało.

3. Paleta kolorów ponadczasowych

Jej zadaniem jest pozytywna inspiracja domowników.

Żółty w tradycyjnym i nowoczesnym wydaniu;
Ochra
Brąz

 

4. Paleta kolorów ekspresyjnych

Zawiera kolory energetyczne, dodające werwy i chęci do działania. Jednak uwaga: podobnie jak kolory z poprzedniej palety - te również stosujemy tylko pod postacią dodatków, w przeciwnym razie, wnętrze może być męczące.

Róż
Czerwień
Stłumiona cegła
Spokojny liliowy

 

 

Jeżeli chodzi o meble pierwszym trendem w projektowaniu wnętrz okazują się obłe kształty i opływowe linie.Jeżeli zamierzasz niebawem dokonać zakupu nowego zestawu wypoczynkowego, rozważ nabycie takiego, który ma obłe kształty. Opływowe linie tapicerowanych foteli, kanap i puf występują w katalogach wnętrzarskich w 2021 roku bardzo często. Wprowadzają do mieszkania spokój, przytulność i ciepło. Obłe będą też inne dodatki, między innymi lustra o zaokrąglonych kształtach.

 

W odpowiedzi tym trendom nasz salon firmowy przygotował zestawienie topowych elementów które pozwolą wnieść do Waszych salonów trochę obłych lini.

 

NAROŻNIK DETROIT II

 

 

 

FOTEL RICO

 

STÓŁ SKYLINE

 

 

STOLIK RIO

 

LUSTRO HAWAII

 

KOMODA PARAMOUT

 

kolejnym trendem jest naturalne drewno i dodatki
Drewniany parkiet ułożony we francuską lub węgierską jodełkę, drewniane meble w naturalnych jasnych odcieniach, wreszcie drewniane dodatki – tego typu akcentów na pewno nie zabraknie w żadnym modnie urządzonym wnętrzu. Człowiek powraca do natury, pragnie przebywać blisko niej i się nią otaczać. W mieszkaniach w 2021 roku pojawia się mnóstwo produktów bazujących na naturalnych surowcach.

 

Poniżej przedstawiamy propozycje mebli z naturalnego drewna.

ZESTAW STOLIKÓW CAMILLA

 

 

KOMODA LIMERA

 

W naszym wcześniejszym wpisie na blogu poruszaliśmy temat DREWNIANYCH MEBLI DO SALONU

w linku można zobaczyć pozostałe meble z drewna naturalnego.