Salon w stylu nowoczesnym

29-04-2021

Wnętrza w stylu nowoczesnym nacechowanefunkcjonalnością oraz prostotą. Styl nowoczesny zaczął się rozwijać w pierwszej połowie XX wieku, natomiast w dzisiejszym okresie stał się jednym z najpopularniejszych sposobów aranżacji. Omawiany styl kształtował się przez kilka dekad. Kształtował się na podstawie buntu przeciwko przepychowi jakim charakteryzował się XIX wiek. Bogate oraz przesadne zdobienia uznano za niepotrzebne i mało praktyczne.

ównymi elementami wystroju w tym stylu to przestań oraz światło.

Kolorystyka opiera się głównie na takich kolorach jak biel, beż, czerń oraz szarość. Głównym założeniem jest to aby wnętrze było stonowane dlatego zaleca się unikanie intensywnych barw. W elementach dekoracyjnych zamiast bogatych dekorów dominują linie proste, oraz nie skomplikowane figury geometryczne. Pomimo że dekoracji w takim wnętrzu jest niewiele, niektóre elementy które już się znajdą w takim wnętrzu mogą zaskoczyć swoją designerską formą i nadać pomieszczeniu charakteru. Przykładem mogą być lampy, stoliki.

We wnętrzach nowoczesnych dobrze sprawdzi się metal oraz inne materiały które będą dobrze odbijały światło.

STOLIK KAWOWY VOILA

STOLIK KAWOWY ARVO

 

STOLIK TECHTONIC

 

Chętnie wykorzystywanym materiałem w aranżacji nowoczesnych wnętrz są elementy lustrzane oraz chromowane.

STOLIK DADOX

 

Lampa Alessia

 

Lampa BLANCA 3

 

Lampa BRIGHTON 3

W stylu nowoczesnym o pięknie mebli nie decydują elementy dekoracyjne ale ich starannie wyważona i dopracowana forma, idealnie wyważone proporcje. Mebli nie powinno być zbyt wiele, dzięki temu wnętrze nie zostanie nadmiernie zastawione zastawione.

 

 

STÓŁ VANESSA

STOŁ BUTTERFLY

STÓŁ STARTOS KREAMIK

 

NAROŻNIK DETROIT

 

NAROŻNIK SLAB

NAROŻNIK ROMANO

NAROŻNIK RIBINO