Wskazówki które pomogą Wam w aranżacji sypialni

08-07-2021

 

Sypialnia odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę, jest ona oazą naszej prywatności relaksu oraz wyciszenia. z tych względów powinniśmy szczególnie zadbać o jej aranżację. Powinna ona cieszyć swym wyglądam ale również odpowiadać na nasze potrzeby.

W dzisiejszym wpisie zdradzimy kilka cennych wskazówek dotyczących aranżacji sypialni.

Postaw na ciepłe i stonowane kolory pomogą one w wyciszeniu i wprawią Cię w dobry nastrój. Można postawić na nieśmiertelna klasykę, czyli szarości, beże oraz biele, natomiast żeby nie było zbyt monotonnie można przełamać to pastelami lub wprowadzeniem jednego mocniejszego koloru na drobnych detalach.

Pamiętaj aby nie przesadzać ze zbyt duża ilością kolorów oraz wzorów. W aranżacji sypialni przede wszystkim liczy się ład i harmonia.

Łóżko tapicerowane SERENA

 

Zadbaj o odpowiednie wykończenie podłóg oraz ścian.

Sypialnia jest miejscem w którym raczej przebywamy na bose stopy, z tego względu podłoga w tym pomieszczeniu powinna być przytulna.  Podłogę możesz wyłożyć drewnianymi deskami, przy tej opcji warto dodatkowo zastosować dywany lub chodniczki, które znajdą swoje miejsce nieopodal łóżka. Miękkie dywany sprawią że przyjemniej będzie wstawało Ci się z łóżka.  W sypialni świetnie sprawdzają się ściany tapicerowane. W ostatnich czasach ściany tapicerowane zyskują na popularności. We wcześniejszym blogu poruszaliśmy ich temat. Aby przejść do artykułu i dowiedzieć się więcej o ich zaletach, kliknij w poniższe zdjęcia.

 

Panele tapicerowane - sposób na wyjątkowo przytulne wnętrze

 

Przytulności na pewno doda duża ilość tkanin. Pomyśl o tapicerowanych zagłówkach oraz poduszkach dekoracyjnych i pledach. Problem może pojawić się tylko wtedy, gdy jesteś alergikiem. Wówczas niestety takie rozwiązanie nie będzie dla Ciebie dobre.

 

Łóżko ROSE

 

Łóżko LIVIA SPLENDORE

 

Łóżko MARIO BED

 

Łóżko LUISA

 

Łózko SANREMO

 

Odpowiednia oprawa okien. Choć nowoczesne aranżacje wnętrz raczej pozbawiane są ciężkich kotar, w sypialni nie może ich zabraknąć. Rolety, żaluzje oraz zasłony ochronią nas przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i rażącymi promieniami słońca o poranku.

 

Nie ignoruj walorów światła. To dzięki świetle możemy wyciągnąć wiele walorów z wnętrza. Poprzez dobór odpowiedniego oświetlenia możesz zyskać spektakularne efekty.  Popularne aranżacje wykorzystują wiele źródeł światła, aby pomieszczenie było jak najlepiej oświetlone. Aranżując oświetlenie swojej sypialni, pamiętasz że masz spory wybór różnego rodzaju oświetlenia.

 

  • lampy wiszące,
  • kinkiety,
  • lampy stojące,
  • halogeny ścienne,
  • listwy LED

 

 

Łóżko JOLIE

 

Na koniec powróćmy do najważniejszego elementu sypialni czyli do łóżka!

Na jakość snu wpływa wiele czynników. Wpływ na wygodę ma nie tylko stopień twardości materaca ale także dobór odpowiednich wymiarów łóżka. Wygodne łóżko jest nie tylko dostosowane pod względem szerokości i długości, ale także wysokości.

We wcześniejszych wpisach radziliśmy jak wybrać odpowiednią wielkość łóżka. Kliknij w link aby przejść do tego artykułu i dowiedzieć się więcej.